1

 

Tradycyjnie już 22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi! Przy okazji uczyliśmy się o otaczającej nas przyrodzie - sadziliśmy, sialiśmy, przekopywaliśmy, grabiliśmy, podlewaliśmy - bo najlepsza nauka jest dobrą zabawą!

Grudzień to wyjątkowy czas w roku! Jest mieszanką słodkiego oczekiwania, przygotowań, tajemnicy i niesamowitej radości.

idziemy szukać jesiennych skarbów!

Nadeszła piękna, kolorowa jesień! Żabki szukały skarbów jesieni podczas spacerów, a później, razem ze Skrzatami, wykorzystały je do stworzenia pięknych ozdób.

Z liści zrobiliśmy wesołe sowy oraz liściowe ludki, sprawdziliśmy, które listki są duże, a które małe, w jakich są kolorach i jakie są w dotyku, przydały się również do zabawy "a kuku" :)

z wizytą na Poczcie!W dobie poczty elektronicznej i portali społecznościowych zanika duch pisania odręcznych listów czy kartek. Z okazji Światowego Dnia Poczty (9 października) postanowiłyśmy stworzyć z Żabkami i Leśnymi Skrzatami kartki, które później wspólnie wysłaliśmy na Poczcie. Kochane Babcie, Dziadkowie, Ciocie i Wujkowie, zaglądajcie w najbliższych dniach do swoich skrzynek na listy, może tam czekać miła przesyłka!

4Drugi tydzień września upływa nam pod znakiem bezpieczeństwa na drodze. Żabki i Leśne Skrzaty, z pomocą farbek i pysznych galaretek, poznają kolory sygnalizacji świetlnej!